Dni przedsiębiorczości w LPPT

Dni przedsiębiorczości w LPPT

mar 20, 2019

Dni przedsiębiorczości – XVI edycja programu odbyła się 20 marca 2019 r., to ogólnopolska kampania promująca świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To szansa na lepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy.

Tego dnia kilkadziesiąt tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w jednodniowych wizytach w firmach bądź instytucjach w całym kraju, które na tę okoliczność zorganizowały bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-up-ów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Dzień Przedsiębiorczości jest również okazją do podkreślenia roli innowatorów i przedsiębiorców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców.

Jako współorganizatorzy zielonogórskiego Dnia Przedsiębiorczości chcielibyśmy podziękować firmom: Ekoenergetyka-Polska, Patents Factory, Digital Technology Poland i Perceptus; prowadzącym działalność w ramach Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze za to, że zdecydowały się poświęcić czas i własne środki, aby młodych ludzi wprowadzić w arkana swoich zawodów.

008

002

051