Ekspansja Panattoni w LPPT

Ekspansja Panattoni w LPPT

lut 26, 2019
Panattoni logo

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. W Europie Środkowej firma jest obecna od 2005 roku realizując obiekty produkcyjne i magazynowe zarówno w ramach własnych parków, jak i  inwestycji typu build-to-suit (BTS), budowanych na zamówienie indywidualnego klienta. Po sukcesie obecności na głównych rynkach magazynowych – w Polsce Centralnej, w Wielkopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Warszawie – deweloper, jako jedyny dotąd w branży, docenił potencjał inwestycyjny mniejszych miejscowości ustanawiając rynki wschodzące. Jednym z nich stała się Zielona Góra, która jeszcze w tym roku będzie dysponować ok. 130 000 mkw. nowoczesnej powierzchni  produkcyjno-magazynowej w ramach Panattoni Park Zielona Góra.

W dniu 27 lutego podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze deweloper zapowiedział ekspansję własnego centrum dystrybucyjnego typu multi-tenant. Obecnie Panattoni Park Zielona Góra to 74 831 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Ekspansja ma dotyczyć rozbudowo o kolejnych 50 000 mkw. – deweloper zakupił grunt pod rozbudowę centrum. Budowa Panattoni Park Zielona Góra zainicjonowana została pod koniec 2017 roku, a inwestycja szybko znalazła swoich odbiorców i to z różnych branż. Wśród nich znaleźli się m.in.  producent elementów do sprzętu rehabilitacyjnego (Reac Components), jak i operatorzy logistyczni (FIEGE i PEKAES, dla którego powstał specjalny cross-dock) czy lider w produkcji paneli drewnianych i wyrobów drewnopodobnych. Powierzchnię w parku, ok. 30 tys mkw, wynajęła również firma expondo Polska – jeden z wiodących w Europie sklepów internetowych z urządzeniami dla profesjonalistów.

Jak komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director, Panattoni Europe „O sukcesie Zielonej Góry, a także realizowanego przez nas centrum dystrybucyjnego i tempie wynajęcia budynków, zadecydowało z pewnością położenie – zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, a także infrastruktura drogowa i trasa S3. Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność uczelni wyższych w mieście czy specjalnych stref ekonomicznych i parków przemysłowych na terenie samego województwa. To wszystko sprawia, że wiele zagranicznych firm, m.in. niemieckich, skandynawskich, holenderskich, ale i szwajcarskich, rozpatruje ten rynek jako docelowe miejsce swoich inwestycji, zwłaszcza dzięki bardzo dobrej współpracy z Urzędem Miasta”.

 

9372_53178329_2551759541505224_4302242914764849152_n

9370_zielona_gora_3339__201810_hires


Źródło: UM Zielona Góra