eobuwie.pl buduje nowoczesne centrum logistyczne

eobuwie.pl buduje nowoczesne centrum logistyczne

sie 3, 2018
beznazwy2

eobuwie.pl nabyło właśnie pierwsze kilkanaście hektarów terenu inwestycyjnego i wyłania wykonawcę budowy nowego centrum logistycznego. Inwestycja wzmocni rozwój na 13 europejskich rynkach, na których spółka jest obecna. Nowe centrum usprawni też obsługę logistyczną podmiotów z Grupy CCC, na czele z powstającym sklepem internetowym CCC. Obiekty ośrodka docelowo zajmą nawet 150 tys. metrów kwadratowych.

Nowe centrum logistyczne stanie w Lubuskim Parku Przemysłowym w Zielonej Górze. W sprawnej obsłudze dziesiątek tysięcy zamówień dziennie pracownicy będą wspierać się najnowocześniejszymi rozwiązaniami automatyki magazynowej, w tym maszynami autonomicznymi. Wszystko to, by sprostać dwóm nowym wyzwaniom: wzmacnianiu pozycji na rynkach europejskich oraz uruchomieniu sklepu internetowego marki CCC. W ramach wykorzystywania synergii w obrębie Grupy CCC nowe centrum logistyczne eobuwie.pl będzie obsługiwać sprzedaż online oferty CCC oraz innych należących do niego firm (Vögele Shoes i DeeZee.pl).

Przedstawiciele spółki deklarują, że od początku zakładają etapową rozbudowę centrum przez najbliższe lata. W roku 2019 uruchomiony zostanie pierwszy obiekt o powierzchni blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych. Wewnątrz powstanie ponad 1000 stanowisk pracy. Aktualnie spółki należące do eobuwie.pl zatrudniają już ponad 800 osób, a w związku z uruchomieniem nowego centrum logistycznego można się spodziewać zatrudnienia nawet dodatkowych 200 pracowników. Docelowe plany rozbudowy mówią o obiekcie o wielkości 150 tysięcy mkw.

- Stawianie na ciągły rozwój i stałe doskonalenie procesów to cecha rozpoznawcza eobuwie.pl. Inwestycja w nowe centrum jest potrzebna w celu jeszcze sprawniejszej obsługi rynków, na których jesteśmy obecni jako eobuwie.pl oraz sklepów online marek należących do Grupy CCC. Ale nowe centrum pozwoli nam również rozwinąć się technologicznie. Wprowadzimy rozwiązania, które przedefiniują rynek ecommerce – komentuje decyzję o inwestycji Marcin Grzymkowski, założyciel i prezes eobuwie.pl.

W kwietniu br. spółka zdobyła nagrodę “Imagine Excellence” w Las Vegas za innowacyjne wykorzystanie aplikacji mobilnej i tabletów w sklepach stacjonarnych. W czerwcu br. marka została laureatem nagrody głównej Orzeł “Rzeczpospolitej” w kategorii “Handel i usługi niefinansowe”.

W poprzednim kwartale spółka rozpoczęła działalność we Włoszech i Hiszpanii. Kraje te dołączyły do innych rynków obsługiwanych przez eobuwie:Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Szwecji. Łącznie firma obecna jest już na 13 europejskich rynkach.

 

eobuwiepl - nowe centrum logistyczne

Zródło: eobuwie.pl