Fiege otwiera centrum dystrybucyjne, zatrudni 300 osób

Fiege otwiera centrum dystrybucyjne, zatrudni 300 osób

lis 20, 2017
Fiege otwiera centrum dystrybucyjne w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze, w którym będzie obsługiwał zwroty znanych marek odzieżowych aktywnie wykorzystujących internetowy kanał sprzedaży. Na potrzeby projektu, Fiege zatrudni 300 osób.
Grupa FIEGEz siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Firma specjalizuje się w obsłudze zintegrowanych i kompleksowych łańcuchów dostaw. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 200 placówek i partnerów w 15 krajach.
Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 roku i zatrudnia ponad 1600 osób. Obsługuje 350 tys. m² powierzchni magazynowej. FIEGE w Polsce świadczy usługi dla różnych branż m.in. przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG. W Polsce FIEGE posiada 8 oddziałów oraz 7 terminali przeładunkowych.
Domeną firmy jest dostarczanie klientom zintegrowanych, innowacyjnych rozwiązań logistycznych, a także skuteczne i optymalne kosztowo zarządzanie łańcuchem dostaw w oparciu o najnowocześniejsze systemy informatyczne. W 2011 roku FIEGE Sp. z o.o. została zaliczona do grupy najbardziej pożądanych pracodawców w branży logistycznej, na podstawie ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę rekrutacyjną wśród specjalistów i menadżerów. W 2012 roku FIEGE Sp. z o.o. została laureatem nagrody „Najwyższa Jakość 2012”.FIEGE Sp. z o.o. w 2012 Od 2013 roku FIEGE jest członkiem koalicji na rzecz przyjaznej rekrutacji. W 2014 roku firma uzyskała specjalne wyróżnienie w programie badawczym „Operator Logistyczny 2014”. W 2015 roku FIEGE Sp. z o.o. została odznaczona prestiżową nagrodą: SOLIDNY PRACODAWCA roku 2015.W 2016 roku odebrała nagrodę: „Gazela Biznesu”, przyznawaną przez Puls Biznesu.