Otwarcie biura Transition Technologies PSC

Otwarcie biura Transition Technologies PSC

maj 15, 2018

Spółka Transition Technologies PSC należy do Grupy Kapitałowej Transition Technologies. Grupa Kapitałowa Transition Technologies to firma o całkowicie polskim kapitale, istniejąca na rynku od ponad 25 lat działająca w szerokim zakresie i dostarczająca rozwiązania wielu kluczowym firmom rynku energetycznego i informatycznego w Polsce i na całym świecie.

Spółka Transition Technologies PSC skupia się na rozwiązaniach  informatycznych dla wielu gałęzi przemysłu, Internetu Rzeczy (IoT), Przemysłu 4.0. Jest partnerem amerykańskiej firmy PTC, która dostarcza oprogramowanie PLM oraz CAD dla największych firm branży samochodowej, samolotowej, transportowej, a także wielu innych na całym świecie. Firma obecnie chce zaproponować rozwiązania wykorzystania Rozszerzonej  Rzeczywistości (AR) dla przemysłu.

Rzeczywistość rozszerzona jeszcze kilka lat temu wydawała się marzeniem naukowców o systemie łączącym świat rzeczywisty z wirtualnym. Dzisiaj ta firma jest w stanie zaoferować profesjonalne rozwiązania AR, zwinnie dopasowując je do potrzeb Klientów. Prowadzą projekty od wstępnej analizy i prototypowania, przez rozwój produktu po kompleksowe wdrożenie oraz jego utrzymanie.

Oprócz tego firma jako jedna z kilkudziesięciu w Polsce inwestuje środki i wiedzę w badania i rozwój, a także współpracuje z uczelniami, technikami, a także szkołami podstawowymi w kierunku poszerzania wiedzy nt. programowania. Od 6 lat zalicza się do wąskiego grona podmiotów posiadających status Centrum Badawczo-Rozwojowego. I jest trzecią firmą IT w Polsce, co do wielkości nakładów finansowych na działalność badawczo – rozwojową. Dzięki temu, tworzone są nowe, innowacyjne produkty dla wiodących sektorów gospodarczych. 

W przypadku Zielonej Góry firma planuje współpracę z miastem, a także z uczelnią – mieli już okazję być na dniu otwartym Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także wystawiać stoisko na Targach Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Są także partnerem Konferencji Greenfield, oraz biorą  udział w wykładach lokalnych grup skupiających entuzjastów informatyki.

W TT PSC zatrudnionych jest ok. 300 osób w 4 miastach, a w całej Grupie Kapitałowej jest ok. 1500 w 12 lokalizacjach (8 w Polsce, 3 w Europie -  Wielkiej Brytanii, Szwecji , RFN, 1 w USA) – te liczby stale rosną. Zapowiadany jest także szybki wzrost zatrudnienia w Zielonej Górze – za dwa lata zatrudnienie sięgnąć ma nawet 100 osób.

8566_20180515_101922