Ruszyła budowa zakładu firmy STYROPMIN

Ruszyła budowa zakładu firmy STYROPMIN

mar 16, 2017

Styropmin to kompleksowa oferta nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Nie są to tylko styropiany standardowe, ale także styropiany pasywne, perymetryczne, ekstrudowane, ognioodporne, laminowane, akustyczne oraz do ogrzewania podłogowego. Produkty firmy dostępne są w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całej Polski.

Od 2013 roku firma Styropmin systematycznie prowadzi badania oraz analizy rynku nad możliwościami wdrożenia nowych produktów oraz modyfikacjami styropianów.  Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii jest podstawową drogą rozwoju przedsiębiorstw w dzisiejszej gospodarce. Poszerzanie wiedzy nie jest jednak celem samym w sobie w działalności badawczej, ale podstawowym jej założeniem jest możliwość wykorzystywania wyników w praktyce gospodarczej i osiąganie z niej zysków.

W swojej historii Styropmin zdobywał wiele nagród i wyróżnień branżowych w uznaniu za jakość oferowanych wyrobów i działalność biznesową oraz społeczną: Medal Europejski, Mazowiecka Nagroda Jakości, Przedsiębiorstwo Fair Play i inne. Styropmin w roku 2012 przystąpił do programu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu o nazwie „PROGRAM GWARANCJI JAKOŚCI STYROPIANU”. Do programu mogą przystąpić tylko niektórzy członkowie stowarzyszenia z uwagi na duże wymagania  jakościowe produkowanych wyrobów.

Inwestycja w Zielonej Górze obejmuję budowę i wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego, w którym inwestor uruchomi produkcję innowacyjnego produktu w oparciu o wdrażaną technologię. Inwestycja przewiduje budowę hali produkcyjno-magazynowej z infrastrukturą i parkiem maszynowym, gdzie zatrudnienie znajdzie docelowo do 70 pracowników. Projekt obejmuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 3036m2 oraz powierzchni składowania bloków (1800 m2). Budowa zakładu ma się zakończyć we wrześniu 2017r..

 

20170313_160217

20170313_160352

20170313_160359