Uroczyste uruchomienie produkcji w SPINKO MOTO

Uroczyste uruchomienie produkcji w SPINKO MOTO

paź 17, 2018
7628_spinko

W dniu 17 października 2018 dokonano uroczystego uruchomienia produkcji w zakładzie firmy Spinko Moto.

Spinko Moto Sp. z o.o., jest firmą, której jedynym udziałowcem jest w 100% polska spółka Spinko Sp. z o.o. w Lesznie, działająca na rynku od 1950r. i posiadająca ugruntowaną, światową pozycję w zakresie produkcji wysokiej jakości odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium oraz precyzyjnej obróbki odlewów aluminiowych i żeliwnych przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego.

W sierpniu 2018 roku firma Spinko Moto Sp.  z o. o. oddała do użytku nowo wybudowany Zakład Produkcyjny w Zielonej Górze – Nowym Kisielinie. Zakład, znajdujący się w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, imponuje infrastrukturą nowej generacji i przyjaznymi rozwiązaniami dla pracowników oraz klientów. Nowocześnie wyposażone hala produkcyjna z częścią socjalno-biurową i budynkiem administracyjnym mieści się na działce o pow. 8,7ha. Urząd Miasta w Zielonej Górze jest obecnie w trakcie realizacji drogi dojazdowej do zakładu, a zakończenie inwestycji drogowej przewidziane jest na koniec października.

Spinko Moto wzorem leszczyńskiej spółki, specjalizuje się w produkcji odlewów aluminiowych w branży motoryzacyjnej. Na nowoczesnych i automatycznych liniach parku maszyn produkowane są wysokiej jakości elementy przeznaczone do turbosprężarek, sprężarek, systemów hamulcowych oraz innych elementów silnikowych.

Obecnie w zielonogórskim zakładzie zatrudnione są 43 osoby, a docelowo w pierwszym etapie ma ich być około 250. Firma poszukuje przede wszystkim operatorów CNC i maszyn odlewniczych, logistyków, pracowników utrzymania ruchu oraz narzędziowni. Docelowo po rozbudowie zakładu pracę w nim będzie mogło znaleźć ponad 500 osób.

 

spinko6

Spinko1

spinko2

spinko3

spinko4

spinko5