Wkopanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu EKOENERGETYKA – Polska

Wkopanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu EKOENERGETYKA – Polska

wrz 19, 2018
Ekoenergetyka-logo1
Dzisiaj na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo – Rozwojowego nowych technologii w transporcie elektrycznym firmy Ekoenergetyka-Polska. Inwestycja finansowana przy wsparciu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju służy rozwojowi wiedzy oraz jej wdrażaniu do przestrzeni gospodarczej.

Przedmiotem projektu jest utworzenie centrum badawczo- rozwojowego, które będzie prowadziło badania naukowe i prace rozwojowe związane z nowymi technologiami w transporcie eklektycznym. Strategicznym celem planowanej przez Ekoenergetyka – Polska Sp. z o.o. inwestycji jest komercjalizacja wyników prac centrum. Przedsięwzięcie będzie składało się z dwóch etapów: Etap I utworzenie profesjonalnego centrum badawcze- go wyposażonego w specjalistyczny sprzęt pod kątem badań nad technologiami napędów pojazdów i autobusów elektrycznych, infrastruktury uzupełniania energii oraz magazynów energii. Etap II realizacja prac badawczo – rozwojowych tj. opracowywanie nowych technologii wraz z ich wdrożeniem w transporcie elektrycznym oraz energetyce na skalę przemysłową, promocja rozwiązań, prowadzenie działalności eksperckiej i szkoleniowej.

Firma powstała w 2009 roku i jest liderem Europy  centralno-wschodniej w dziedzinie technologii ładowania pojazdów elektrycznych.  Ostatnio może poszczycić się dostawą terminali do takich miast jak Barcelona, Oslo, Lulea, Helsinki, Hannover, Warszawa, Kraków oraz umowami na dostawy dla Hamburga, Poznania. Ekoenergetyka została również wybrana przez PKN ORLEN na dostawcę terminali ładowania samochodów elektrycznych instalowanych na stacjach paliwowych koncernu. Ekoenergetyka może pochwalić się 40.% udziałem w rynku europejskim oraz blisko 90.% udziałem w polskim rynku terminali ładowania.

Firma w chwili obecnej w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie parku zatrudnia ponad 100 osób i w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija otwierając m.in. swoją filię w Niemczech.

 

eko1

eko4

eko3

eko2